BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

Aktualności

Zbiór słomy jest ważną częścią corocznych żniw.

Prasowanie słomy

Podczas prasowania słomy na zlecenie, czy to jako rolnik, czy jako wykonawca usługi, ważne jest nie tylko spełnienie życzeń klientów co do bel słomy. Zwykle chce się obsłużyć jak najwięcej klientów w krótkim czasie.

Dowiedz się więcej

Po zbiorach przed zbiorami - uprawa gleby musi być udokumentowana i zoptymalizowana.

Uprawa gleby

Dzięki systemowi 365Active można łatwo zarejestrować każdy ruch maszyny. Pozwala to lepiej koordynować obieg pracy i efektywniej korzystać z maszyn.

Dowiedz się więcej

Poznaj lepiej swoje pola.

Yield Mapping

Za pomocą kilku kliknięć uzyskaj łatwy dostęp do mapowania plonów.

Dowiedz się więcej

36 °C, a będzie jeszcze goręcej - nie dopuść do stresu cieplnego u krów.

Stres cieplny u krów

Dzięki systemowi 365Active moPierwsza fala upałów już minęła, ale to w zasadzie dopiero początek lata. Związane z nim wysokie temperatury oznaczają dla krów ogromny stres.

Dowiedz się więcej

Porozmawiajmy o dojrzewaniu zbóż. Który kombajn jako pierwszy przejedzie przez wieś?

Zbiór ziarna

Wkrótce ruszają żniwa. Czy wiesz już od którego pola rozpoczniesz zbiory?

Dowiedz się więcej

i efektywniejsza praca

Planowanie przejazdów polowych

Żniwa się jeszcze nie rozpoczęły, ale już teraz możesz zaplanować przejazdy polowe na kolejny sezon. Z modułem LACOS wytyczysz optymalne trasy, dzięki czemu w prosty sposób zaoszczędzisz czas pracy, unikniesz niepotrzebnych przejazdów, a także zmniejszysz zużycie paliwa oraz zbędne zagęszczanie gleby.

Dowiedz się więcej

Na polu wszystko pod kontrolą? Poświęć chwilę na swoje dane.

Utrzymywanie danych podstawowych

Kompletna i automatyczna dokumentacja - z dobrze zapisanymi danymi to żaden problem!
Prowadzenie dokumentacji jest obowiązkiem, jednak korzyści z jej prowadzenia rzadko są od razu docenione. Dotyczy to zarówno dużych, jak i małych gospodarstw. Poprawnie i regularnie wprowadzane dane umożliwiają pełne wykorzystanie możliwości automatycznej dokumentacji.

Dowiedz się więcej

Czy wyjeżdżać jeszcze raz w pole? Pomoc w podejmowaniu decyzji przy uprawie zbóż.

365FarmNet zarzadzanie uprawami

Nic nie przebije doświadczenia rolnika! Jednak czasem warto skorzystać z dostępnych rozwiązań, które mogą pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji. Najczęściej rolnicy sprawdzają niektóre, wybrane miejsca na polu, aby ocenić stan roślin i dobrać odpowiednie środki. Ale jaki procent powierzchni pola można naprawdę zobaczyć i kontrolować gołym okiem? Jak się upewnić i sprawdzić, czy ostatnio stosowany nawóz lub środek zadziałał?

Dowiedz się więcej

Jakość pasz objętościowych - klucz do sukcesu

Optymalne zarządzanie użytkami zielonymi dzięki 365FarmNet.
Czy drugi pokos został już zebrany? A może nadal czekasz na większą ilość biomasy? 365FarmNet pomaga zoptymalizować gospodarowanie użytkami zielonymi...

Dowiedz się więcej

Zaplanuj właściwe zabiegi ochrony roślin

Wykonuj oprysk gdy zachodzi potrzeba. W odpowiednich oknach czasowych - bez resztek cieczy roboczej.
Czy to kierunek czy siła wiatru, prognozy godzinowe z radarem opadów czy oczekiwane godziny nasłonecznienia: optymalne okno oprysku zależy od wielu poszczególnych uwarunkowań...

Dowiedz się więcej

Szczęśliwym zwycięzcą został Pan Ryszard - rolnik z Opolszczyzny

8 kwietnia 2019 mieliśmy zaszczyt wręczyć wygranemu czek o wartości 10.000 euro! Gdzie wybierze się na wymarzone wakacje? To się niebawem okaże.

Dowiedz się więcej

Gratulujemy zwycięzcy loterii „Porsche szuka rolnika”

Zobaczcie jak Porsche Junior z 1961 roku został powitany w swoim nowym domu - gospodarstwie w Bahrdorf (Dolna Saksonia).

Szczegóły

Nowość: Zdjęcia satelitarne dla każdego rolnika dostępne od ręki

Zmiana perspektywy pozwoli na podejmowanie lepszych decyzji

Rolnicy na bieżąco muszą podejmować decyzje dotyczące planowania zapasów i działań. Jeżdżą na swoje pola, sprawdzają zapasy i rozwój wegetacyjny – przez okno swojego samochodu lub z pola. W takich momentach nasuwa się pytanie, jak lepiej i bezpieczniej podejmować te decyzje...

Szczegóły

Praca na roli i dokumentacja – teraz jednocześnie

365FarmNet rozszerza i ulepsza funkcję dokumentacji danych

Rolnicy mają nieregularne czasy pracy, są zależni od warunków pogodowych i okresów wegetacji. Wiele działań odbywa się zatem jednocześnie bądź następują bezpośrednio po sobie, na różnych polach, z użyciem różnych maszyn i środków, częściowo są też realizowane przez pracowników...

Szczegóły

Connect: 365FarmNet opracowuje innowacyjny system łączący rolników i przedsiębiorstwa

Od samego początku istnienia firmy 365FarmNet jej celem było udostępnienie wszystkim rolnikom – niezależnie od rozmiaru czy rodzaju gospodarstwa, lub od producentów – cyfrowego narzędzia do zarządzania całym gospodarstwem..

Szczegóły

Struktura ADAPT łączy dane Topcon z 365FarmNet

Inteligentne systemy komunikują się między sobą w obrębie jednej platformy

365FarmNet i Topcon ogłoszą swoją współpracę na targach Agritechnica 2017. Od kwartału I w 2018 r. będzie można zapisywać i przetwarzać dane z terminali Topcon bezpośrednio w 365FarmNet. Współpraca firm 365FarmNet i Topcon stanowi jedno z pierwszych zastosowań innowacyjnej struktury ADAPT (ang. Agricultural Data Application Programming Toolkit) firmy AgGateway. ADAPT umożliwia komunikację systemów różnych przedsiębiorstw...

Szczegóły

Yara nowym partnerem 365FarmNet

Moduł Yara Plan będzie dostępny na platformie 365FarmNet od grudnia 2017 r.

365FarmNet i Yara ogłoszą swoją współpracę na targach Agritechnica 2017. Od grudnia 2017 r. rolnicy w Niemczech mogą zrealizować plan nawożenia w 365FarmNet przy użyciu Yara Plan, w 2018 r. przewidziane jest rozszerzenie dostępności funkcji na inne kraje. Współpraca ta jest ważnym komponentem uzupełniającym kompleksowy system do cyfrowego zarządzania gospodarstwem dla wszystkich rolników – niezależnie od rodzaju i wielkości gospodarstwa.

Szczegóły