ZARZĄDZANIE UPRAWAMI

Czy wyjeżdżać jeszcze raz w pole? Pomoc w podejmowaniu decyzji przy uprawie zbóż.

Nic nie przebije doświadczenia rolnika! Jednak czasem warto skorzystać z dostępnych rozwiązań, które mogą pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji. Najczęściej rolnicy sprawdzają niektóre, wybrane miejsca na polu, aby ocenić stan roślin i dobrać odpowiednie środki. Ale jaki procent powierzchni pola można naprawdę zobaczyć i kontrolować gołym okiem? Jak się upewnić i sprawdzić, czy ostatnio stosowany nawóz lub środek zadziałał?

Zarzadzanie uprawami

Dzięki aktualnym danym satelitarnym w module CLAAS Crop View można w prosty sposób rozpoznać różnice w stanie wegetacji. Czy różnica we wzroście roślin jest zbyt duża i należy zastosować regulator wzrostu? 365FarmNet zapewnia bezpośrednie wsparcie w podejmowaniu decyzji, aby mieć swoje pola pod kontrolą – zawsze i wszędzie.

Wypróbuj moduł CLAAS Crop View przez 10 dni za darmo:

Moduł CLAAS Crop View ułatwia monitorowanie rozwoju roślinności na użytkach zielonych. Dane satelitarne, które są aktualizowane kilka razy w tygodniu, pokazują różnice w obrębie pola i pomiędzy polami.

Za pomocą porównania pól, można na przykład zaobserwować różnice między polami pod względem średniego współczynnika biomasy. Ułatwia to ustalenie prawidłowej kolejności zbioru. Ponadto, na podstawie mapy roślinności można w prosty sposób wyróżnić słabe strefy w obrębie pola.

Z tych aktualnych lub historycznych danych można tworzyć mapy aplikacyjne dla zabiegów nawożenia i/lub mapy zmiennej ilości wysiewu materiału siewnego dla określonych obszarów.